צורך במערכות מעקב

 

הצרה הגדולה ביותר שעמה מתמודדת הממשלה מלבד המשבר הכלכלי היא מעשה הפושעים. על מנת לשלוט במספר פעולות מסוג זה, אף על פי שממשלה כמעט בלתי אפשרי להפסיק אותן לחלוטין, מערכות פיקוח נפרסות. מערכות המעקב מבטיחות שהמשטרה תוכל לבחון מקרוב את אתר הפשע ותוכל לסייע לתפיסת הפושעים. הצורך במערכות מעקב נמצא בכל משרד ומשרד שכן לכל משרד יש אזור פרטי משלו שעליו להיות מוגן מפני הגנבים והפושעים. למרות שברוב המקרים הממשלה היא שמשתמשת במצלמות אלה הפרוסות באזורים הציבוריים כמו הרכבות התחתית, הפארקים והרחובות, המגזרים הפרטיים משתמשים בהן לאחרונה גם כדי להפחית את הופעת הפשעים. מצלמות אבטחה האבטחה נפרסות בכל מלונות ודירות שתביטו סביב מאירוע השוד. מערכות מצלמות האבטחה לא עוזרות רק במקרה של שוד ופשע אחר, אלא במקרים מסוימים יכולות לעזור במתן רמז לאירוע כמו תאונות שריפה.

מערכות מצלמות האבטחה נעשות חובה בכל רחובות במדינות המערב כמו ארצות הברית ואירופה על ידי הממשלה והיא גם הייתה חלק מכל המקומות הציבוריים החשובים ברחבי המדינות המתפתחות והמפותחות. מערכות מצלמות האבטחה נמצאות בשימוש נרחב בארגונים פיננסיים ובחנויות מאחר והן אלו שמופרעות לעיתים קרובות על ידי הפושעים מאשר הבתים. מערכות מצלמות האבטחה היו העדים המסייעים ביותר במספר תיקים ושימשו בפתרון תיקים רבים ותפיסת הפושע בפועל.

סקר ברחבי המדינות השונות בעולם מוכיח כי המדינות עם מערכות מעקב טובות הן זו שנרשמו בה פחות עבירות מאשר אלו שאין להם מערכות מעקב או עם מערכות מעקב גרועות. כמו כן יש לציין כי השימוש במערכות מעקב דורש גם תת מערכות טובות כמו קיבולת אחסון טובה ומדיום העברה טוב. מכיוון שהתמונה שצולמה צריכה לעבור למכשיר מקומי ויש לאחסן את הפרטים, היא זקוקה למכשיר אחסון טוב. בכדי שכיסוי וידאו רציף יישמר במערכת אחסון הוא זקוק לדיסקים קשיחים בעלי קיבולת גבוהה מאוד במקרה של כיסוי וידאו רגיל מכיוון שמערכות מצלמות האבטחה אינן יכולות להרשות לעצמן מערכות אחסון כה גבוהות, יש לדחוס אותן ולשנות אותן לצורות דיגיטליות עבור זיכרון פחות.

במקרים מסוימים, כיסוי המקרים דורש דרך בטוחה יותר לכסות וללכוד את הפושעים. סוגים אלה של מצלמות נקראים המצלמות הנסתרות ולמרות שאינן נכנסות ישירות למערכות המעקב, הן משמשות תפקיד חשוב בהוצאת הפושעים. סוגים אלה של מצלמות מעקב משמשים אנשי התקשורת להפעלת עוקצים ולהעלאת אנשי קשר גדולים כמו הפוליטיקאים ואנשי הספורט לתקשורת ולהענישם על עבירתם.